FAQ
Zapraszamy do zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami. Znajdziesz tam odpowiedzi na najważniejsze kwestie związane z naszymi usługami, a także praktyczne informacje dotyczące księgowości, doradztwa podatkowego i kredytów. Jeśli masz dodatkowe pytania, nasz zespół jest gotowy, aby Ci pomóc!
Ile kosztuje usługa?
Usługi pośrednictwa kredytowego i ubezpieczeniowego są bezpłatne. Cennik usług księgowych znajduje się tutaj.
Na jaką pomoc mogę liczyć?
Naszym zadaniem jest przeprowadzenie Cię przez całą procedurę wnioskowania o kredyt lub pożyczkę. Zaczynamy od zbadania Twojej zdolności kredytowej, poprzez kompletowanie dokumentów, aż po podpisanie wniosku. Jesteśmy z Tobą na każdym etapie, aż do momentu uruchomienia kredytu, dbając o to, by cały proces przebiegał sprawnie i bezproblemowo.
Podobnie, w przypadku ubezpieczeń, przeprowadzimy Cię przez cały proces poszukiwania i wyboru odpowiedniego ubezpieczenia, abyś mógł podjąć najlepszą decyzję w pełni świadomie i komfortowo.
Jak mam się przygotować do spotkania?
Na pierwszym spotkaniu nie potrzebne są żadne dokumenty. Podczas tego spotkania omawiana jest Twoja sytuacja życiowo-finansowa.
Jak długo muszę czekać na decyzję kredytową?
Zgodnie z Ustawą o kredycie konsumenckim, na wydanie decyzji w sprawie kredytu hipotecznego bank ma 21 dni kalendarzowych. Ważne jest, aby razem z wnioskiem dostarczyć wszystkie potrzebne dokumenty, ponieważ czas na wydanie decyzji liczony jest od momentu dostarczenia do banku wszystkich potrzebnych dokumentów.
Co to jest WIBOR?
WIBOR, czyli Warsaw Interbank Offer Rate, jest to stopa procentowa, według której banki udzielają pożyczek innym bankom. WIBOR wpływa na wysokość oprocentowania kredytu, do którego dolicza się również marżę banku. Banki stosują WIBOR 3- i 6-miesięczny, co oznacza, że rata Twojego kredytu będzie zmieniała się co 3/6 miesięcy.
Czemu przez inflację wzrosła mi rata kredytu?
W sytuacji kiedy inflacja rośnie, rośnie też WIBOR. Analogicznie, kiedy inflacja maleje, maleje również WIBOR. Ma to związek ze stopami procentowymi, które są podwyższane lub obniżane przez Radę Polityki Pieniężnej w ramach walki z inflacją.
Czy u pośrednika dostanę takie samo oprocentowanie jak w banku?
Wiele osób myśli, że oprocentowanie kredytu uwzględnia prowizję pośrednika, a wcale tak nie jest. Czasami nawet u pośrednika jest możliwość otrzymania niższego oprocentowania niż w banku.